play_arrow

پادکست

اپیزود ۳۱ – ایران در تلاطم پس از استبداد صغیر

مجتبی شایسته ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ 30


Background
share close

اپیزود سی و یکم پادکست ایران و انقلاب، داستان احمد شاه و اتفاقات پس از استبداد صغیر و مجلس دوم شورای ملی روایت می کند. بعد از عزل محمدعلی شاه و انتصاب احم د میرزای ۱۲ ساله به پادشاهی ایران، مجلس دوم شورای ملی تاسیس میشه. دورانی که به ظاهر دوران اصلاحات شروع شده بود. اما این دوران زود از بین رفت…

نیروهای روسیه وارد شهرهای شمالی شده بودن. در سال ۱۲۹۴ نیروهای عثمانی به غرب ایران حمله کردند. نیروهای آلمانی هم برای طوایف اعراب اسلحه قاچاق می کردند. نیروهای انگیسی هم به ظاهر برای حمایت از ثروتمندان در جنوب کشور رفت و آمد می کردند.

ایران وارد یک دوره تلاطم پس از استبداد صغیر میشه. ایران در تلاطم، انقلابیون پیروز شدن. بچه ۱۲ ساله ای جانشین شاه فراری شد. مرزهای ایران از شمال، جنوب، شرق و غرب تحت فشار دشمنه. این یه داستان حماسی یا یه نمایشنامه از شکسپیر نیست. این تاریخ ایران ما مصادف با حکمرانی آخرین پادشاه قاجاره.

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید. عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کنید. یا اینجا را کلیک کنید و ما را دنبال کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا هست. صفحه ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیدا کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید دنبال کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 36

پادکست

اپیزود ۳۰ – پیروزی انقلاب مشروطه

مجتبی شایسته ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

اپیزود سی ام پادکست ایران و انقلاب، داستان جنگ داخلی و پیروزی نهایی انقلاب مشروطه را روایت می کند. ۳ نفر از ۵ نفر مجتهدان کربلا فتوا می دهند که […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.