play_arrow

تاریخی

اپیزود ۲۳ – اعتراض سوم و امضای فرمان مشروطه

مجتبی شایسته ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ 16


Background
share close

اپیزود بیست و سوم پادکست ایران و انقلاب، داستان سومین اعتراض منجر به امضای فرمان مشروطه را روایت می کند. در اپیزودهای قبل داستان دو موج اعتراض که به اعتراض سوم و در نهایت انقلاب مشروطه منتهی می شود را روایت کردیم.

پس از سخنرانی اعتراضی یک واعظ، دولت وی را دستگیر می کند. انجمن محفی فراخوان میده و در روز اول اعتراضات، پلیس یکی از طلاب تجمع کننده را می کشد. در روز دوم و مراسمی که برای تشییع آن طلاب برگزار می شود قزاق ها به تجمع کنندگان حمله می کنند و…

تحصن بیش از چهار هزار نفر در سفارت انگلیس، ارسال تلگراف از تمام شهرها در حمایت متحصنین و همچنین تلگراف از کشورهای خارجی مبنی بر ارسا نیروی نظامی به ایران، سبب میشه دولت شکست را بپذیرد.

اپیزود بیست و سوم پادکست ایران و انقلاب داستان امضای فرمان مشروطه را روایت می کند. در تمام ایران یک کارخانه پیدا نمی شود که متعلق به مردم ایران باشد.چون دولت ما مزاحم و مانع پیشرفت ما هست. همه این عقب ماندگی ها نتیجه استبداد،بی عدالتی و بی قانونی است. این سخنرانی شروع همه چیز بود.

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید؛ عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا هست. صفحه ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیدا کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید دنبال کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
تحصن تاجران در شاه عبدالعظیم در قاجار
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 20

پادکست

اپیزود ۲۲ – از اعتراض تا انقلاب مشروطه ۲

مجتبی شایسته ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

اپیزود بیست و دوم پادکست ایران و انقلاب، به جریان از اعتراض تا انقلاب مشروطه منتهی می شود را روایت می کنیم. در قسمت اول اپیزود هم دو گروه باقیمانده […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.