play_arrow

پادکست

اپیزود ۵۳ – ستیزهای طبقاتی و قبیله‌ای

مجتبی شایسته ۱۳ آبان ۱۴۰۲ 22


Background
share close

پنجاه و سومین اپیزود پادکست ایران و انقلاب به داستان ستیزهای طبقاتی و قبیله‌ای در ۱۳ سال ابتدایی حکومت محمدرضا شاه می پردازد. رضا شاه روی ساختارهای اجتماعی و کنترلشون کاملا مسلط بود. اما پس از سقوط رضا شاه و پس از به قدرت رسیدن محمدرضا، توازن قدرت بهم می خورد. روسای قبیله ای که از زندان فرار کرده و جان سالم به در برده بودند حالا برای اعاده قدرت به سمت قبیله خودشون برمیگردند.

آبراهامیان معتقد است که اختلافات ما ناشی از خودبزرگ بینی ایرانی نیست. بلکه ما اختلافات عقلانی و شدیدی رو در مسائل سیاسی و بین المللی داریم.

اپیزود پنجاه و سوم داستان ستیزهای طبقاتی و قبیله‌ای رو روایت می کند. فرهنگ شیعی و ایرانی یک دو قطبی حق و باطل دارد، اما فرهنگ غربی یک سه گانه دارد.

برای حمایت مالی از پادکست ایران و انقلاب می توانید اینجا را کلیک کرده و از طریق سایت حامی باش اقدام کنید. شما میتونید از طریق شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۲۷۹۱۹۴۳ به نام مجتبی شایسته نیز از ما حمایت مالی کنید.

 ما را در کست باکس با جستجوی عبارت پادکست ایران و انقلاب یا تاریخ شفاهی انقلاب های ایران را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا و در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیگیری کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا و صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

 

Rate it
اپیزود قبلی
آغاز حکومت محمدرضاشاه
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 19

پادکست

اپیزود ۵۲ – آغاز حکومت محمدرضا شاه

مجتبی شایسته ۰۶ آبان ۱۴۰۲

پنجاه و دومین اپیزود پادکست ایران و انقلاب به داستان گذار از سلطنت رضاشاه به حکومت محمدرضا شاه می پردازد. آغاز حکومت محمدرضا شاه شرایط سیاسی خاصی را تجربه می […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.