play_arrow

پادکست

اپیزود ۶۷ – نقش طبقه کارگر در پایگاه اجتماعی حزب توده

مجتبی شایسته ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ 12


Background
share close

شصت و هفتمین اپیزود پادکست ایران و انقلاب به روایت تاثیر پایگاه‌های اجتماعی در نفوذ نهادها و افراد سیاسی در اجتماع و همچنین نقش طبقه کارگر در حزب توده می‌پردازد. شورای متحده کارگران با حمایت حزب توده توانست اعتصابات زیادی را براه انداخت. مهم‌ترین اعتصابات در صنایع نساجی اصفهان شکل گرفت. اما شورای متحده و حزب توده از اعتصابات صنایع مرتبط با جنگ و نفت حمایت نکرد. اما پس از اتفاقات سال ۱۳۲۴، روسای ایل بختیاری و قشقایی و ایلات عرب علیه حزب توده ائتلاف کردند. سخنرانان هم علیه حزب توده انتقاد کردند و آن‌ها را جریان الحادی کمونیست نامیدند. حزب توده و شورای متحده وارد یک دوره زوال ۴ ساله شدند.

اپیزود شصت و هفتم پادکست ایران و انقلاب نقش طبقه کارگر و تاثیر آن‌ها در حزب توده را روایت می‌کند. کنسول انگلیس یه جا عنوان می‌کنه مزیت مهمی که مخالفان توده دارند و آن هم استفاده از احساسات شدید مذهبی بود که بین عوام براحتی برانگیخته می‌شد. رهبران حزب توده شاید در زبان به خشونت توصیه می‌کنند اما در عمل از آن جلوگیری می‌کنند. 

شما میتونید از طریق شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۲۷۹۱۹۴۳ به نام مجتبی شایسته از ما حمایت مالی کنید.

شما همچنین از طریق این لینک میتونید به از طریق تتر از ما حمایت کنید.

برای حمایت مالی از طریق سایت حامی باش می توانید اینجا را کلیک  کنید.

 ما را در کست باکس با جستجوی عبارت پادکست ایران و انقلاب یا تاریخ شفاهی انقلاب های ایران را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا و در گوگل پادکست را اینجا می‌توانید پیگیری کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا و صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می‌توانید پیگیری کنید.

 

 

Rate it
اپیزود قبلی
نقش روشنفکران در توسعه حزب توده
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 15

پادکست

اپیزود ۶۶ – نقش طبقه متوسط در پایگاه اجتماعی حزب توده

مجتبی شایسته ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

شصت و ششمین اپیزود پادکست ایران و انقلاب به روایت تاثیر پایگاه‌های اجتماعی در نفوذ نهادها و افراد سیاسی در اجتماع و همچنین نقش طبقه متوسط حقوق بگیر در حزب […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.