play_arrow

پادکست

اپیزود ۸ – حکمرانی پادشاهان قاجار

مجتبی شایسته ۰۵ آذر ۱۴۰۱ 65


Background
share close

اپیزود هشتم پادکست ایران و انقلاب، مشکلات حکمرانی پادشاهان قاجار را بررسی می کند. این اپیزود در ادامه اپیزود هفتم به بررسی تفاوت حکمرانی پادشاهان بعد از آقا محمدخان پرداخته و بررسی می کنه که این مشکلات چه تاثیراتی در حکمرانی و جامعه در این برهه زمانی داشته است. تغییر سبک زندگی از ایلاتی به شهر نشینی عواقب متعددی برای پادشاهان قاجار داشته است.

مسائل مالی، مهمترین مشکلی بوده است که شاهان بعد از آقا محمدخان با آن مواجه بوده اند. این مورد سبب از هم گسستگی ارتش و از بین رفتن قدرت شاهان قاجار می شد. تا جایی که سواره نظام ها از دولت مرکزی دستور نمی گرفتند و به رییس ایل خود وفادار بودند.

اپیزود هشتم پادکست ایران و انقلاب پس از روایت مشکلات حکمرانی شاهان قاجار به این موضوع می پردازد که این شاهان ضعیف و بدون اقتدار چطور اینقدر حکومت کردند؟ در این اپیزود دو سیاست اصلی شاهان قاجار یعنی عقب نشینی در مواقع بحرانی و اختلاف انداختن بین گروه ها را بررسی می کنیم. یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه دشمن دشمن من دوست منه. نظر شما چیه؟

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید؛ عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. کانال ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید دنبال کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید پیگیری کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
تاسیس سلسله قاجار
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 277

پادکست

اپیزود ۷ – تاسیس سلسله قاجار

مجتبی شایسته ۲۸ آبان ۱۴۰۱

اپیزود هفتم پادکست ایران و انقلاب، اولین قسمت از روایت پادشاهان و تاسیس سلسله قاجار می باشد. در این اپیزود ابتدا به روایت چگونگی تاسیس سلسله قاجاریه می پردازیم. سپس […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.