play_arrow

تاریخی

اپیزود ۱۰ – شیوه حکومت در قاجار

مجتبی شایسته ۱۹ آذر ۱۴۰۱ 25


Background
share close

اپیزود دهم پادکست ایران و انقلاب، شیوه حکومت در قاجار و وظایف و رفتار پادشاهان قاجار در قبال مردم و مشکلات خارجی را بررسی می کند. دربار برای کنترل شرایط داخلی همچون دادگاه استیناف عمل می کرد. هرکس در دربار نفوذ داشت، رای دادگاه به نفع او صادر می شد. مهم نبود حق با او هست یانه. مهم نبود چه کسی وکیل بهتری داره، مهم این بود که نفوذ بیشتری در دربار داشته باشی. اما چطور؟

حکومت قاجار ارتش قدرتمندی نداشت. در نتیجه اگر پادشاهای قاجار می تونستند از منافع کشورهای اطراف که به ایران خراج می دادند دفاع کنند، آن ها چاره ای جز فرمانبرداری نداشتند. اما اگر نمی توانستند این کار را انجام دهند آن ها به کشور قدرتمند دیگری می پیوستند. ارمنستان و گرجستان بارها بین ایران و روسیه پاسکاری شده بودند.

اپیزود دهم پادکست ایران و انقلاب شیوه حکومت در زمان قاجار و شرایط دربار را در قبال پادشاه بررسی می کند. تنها شما می‌توانید مارا به موقعیت‌های رفیع ارتقا دهید یا مارا به اعماق پستی پرتاب کنید، ما درپیش شما حتی پست‌تر از سگ هستیم.

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید؛ عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا هست. صفحه ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیدا کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید دنبال کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 27

پادکست

اپیزود ۹ – برخورد با معترضان – تفرقه بنداز و حکومت کن

مجتبی شایسته ۱۲ آذر ۱۴۰۱

اپیزود نهم پادکست ایران و انقلاب، آخرین سیاست پادشاهان قاجار در برخورد با معترضان را بررسی می کند. حکومت قاجار نیروی نظامی قدرتمند برای مدیریت آشوب ها و معترضان را […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.