play_arrow

پادکست

اپیزود ۱۴ – دومین عامل اثرگذار مشروطه: نفوذ طبقه متوسط سنتی

مجتبی شایسته ۱۷ دی ۱۴۰۱ 23


Background
share close

اپیزود چهاردهم پادکست ایران و انقلاب، دومین عامل اثرگذار در انقلاب مشروطه یعنی نفوذ طبقه متوسط سنتی را بررسی می کند. بازار به عنوان بستر و خواستگاه طبقه متوسط اجتماعی شناخته می شود. نفوذ غرب باعث شکل گیری این طبقه به عنوان یک عامل اثرگذار در انقلاب شد. بازار در ابتدای سده نوزدهم یک تشکل اجتماعی قومی و گسسته بود…

بازار به دلیل تصمیم های اشتباه دولت با دربار و شاه دشمن شد. تجار و اصناف که راهی جز اتحاد برای بقای خود نمی دیدند با هم متحد شدند. ایجاد شبکه راه ها و نیز تاسیس تلگراف خانه ها سبب همفکری و همبستگی این قشر در ابتدای سده بیستم میلادی شد.

اپیزود چهاردهم پادکست ایران و انقلاب، اولین قسمت از بررسی دومین عامل تاثیرگذار بر انقلاب مشروطه یعنی نفوذ طبقه متوسط سنتی است. آنچه سرنوشت انسان های فانی را پی می افکند، از سه مشخصه اساسی شکل می گیرد، آنچه هستیم، آنچه داریم و آنچه می نماییم.

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید؛ عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا هست. صفحه ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیدا کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید دنبال کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 41

پادکست

اپیزود ۱۳ – اصلاحات پس از امیرکبیر

مجتبی شایسته ۱۰ دی ۱۴۰۱

اپیزود سیزدهم پادکست ایران و انقلاب، بخش پایانی اولین عامل اثرگذار در انقلاب مشروطه را بررسی می کند. اصلاحات پس از امیرکبیر چطور شکل گرفت؟ درآمدهای حاصل از فروش امتیازات […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.