play_arrow

تاریخی

اپیزود ۲۰ – حکومت مظفرالدین شاه

مجتبی شایسته ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ 43


Background
share close

اپیزود بیستم پادکست ایران و انقلاب، موضوع از اعتراض تا انقلاب و مختصری از زندگی و حکومت مظفرالدین شاه را روایت می کند. در واقع برای اینکه بهتر بتونیم تصویر بهتری از نوع حکمرانی شاهی داشته باشیم که در زمان او انقلاب مشروطه به پیروزی رسید، گریزی به زندگی مظفرالدین شاه می زنیم.

مظفرالدین شاه پس از مرگ دو برادرش و همچنین کنار گذاشتن برادر بزرگترش از ولیعهدی در ۱۰سالگی به ولیعهدی رسید. او فردی ضعیف النفس، علیل المزاج و بی بصیرت بود. و ۴۰ سال منتظر شد تا جانشین پدرش شود. از طرفی او هیچ وقت از آذربایجان خارج نشد و…

اپیزود بیستم پادکست ایران و انقلاب به اصلاحات مربوط به دوران حکومت پادشاهی مظفرالدین شاه اشاره می کند. زمانی که افراد خوب تاریخ ما، شخصیت اصلی داستان نیستند، این وظیفه ما هست که زندگی آن ها را روایت کنیم.

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید؛ عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا هست. صفحه ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیدا کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید دنبال کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.