play_arrow

تاریخی

۷۸- ویژه برنامه ملی شدن صنعت نفت ۷- سرگذشت امتیاز نفت شمال ایران

مجتبی شایسته ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ 6


Background
share close

هفتاد و هشتمین اپیزود پادکست ایران و انقلاب داستان مناقشه بر سر امتیاز نفت در شمال ایران را روایت می‌کند. انگلیس و امریکا پس از آگاه شدن از مفاد توافقنامه ایران و شوروی با این موافقتنامه مخالفت می‌کنند. انگلیس پیشنهاد میده که ضمن ابطال موافقت نامه امتیاز شمال، امتیاز برداشت نفت از بلوچستان به شرکت نفت شل انگلیس اعطا بشه. اما قوام با این درخواست مخالفت می‌کنه و اعلام می‌کنه امتیاز نفت بلوچستان به امریکا خواهد رسید. در نهایت پس اینکه توافقنامه نفتی ایران و شوروی امضا نشد، امتیاز نفتی ایران و انگلیس مورد بازبینی قرار گرفت.

هفتمین ویژه برنامه ملی شدن صنعت نفت، روایتی از مناقشات انگلیس، امریکا و شوروی بر سر امتیاز نفت شمال ایران است. قوام در انتخابات مجلس پانزدهم تقلب کرد و مانع رسیدن مصدق و راه‌یابی دوستان خود به مجلس پانزدهم شد.

شما میتونید از طریق شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۱۱۲۷۹۱۹۴۳ به نام مجتبی شایسته از ما حمایت مالی کنید.

شما همچنین از طریق این لینک میتونید به از طریق تتر از ما حمایت کنید.

آدرس ایمیل ما rapdaco@gmail.com و برای ارتباط از طریق تلگرام می‌توانید به یوزر https://t.me/iranvaenqelab و یا شماره موبایل ۰۹۰۳۰۸۱۷۵۴۴ پیام بدید.

ما را در کست باکس با جستجوی عبارت پادکست ایران و انقلاب یا تاریخ شفاهی انقلاب های ایران را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا و در گوگل پادکست را اینجا می‌توانید پیگیری کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا و صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می‌توانید پیگیری کنید.

Rate it
اپیزود قبلی
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 15

پادکست

۷۷- ویژه برنامه ملی شدن صنعت نفت ۶- نفت و جنگ سرد در ایران

مجتبی شایسته ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

هفتاد و هفتمین اپیزود پادکست ایران و انقلاب زندگی سیاسی مصدق در زمان محمدرضاشاه و داستان جنگ سرد در ایران را روایت می‌کند. مصدق در مجلس چهاردهم سخنگوی فراکسیون منفردین […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.