play_arrow

تاریخی

اپیزود ۲۱ – احزاب تاثیرگذار در انقلاب مشروطه – از اعتراض تا انقلاب مشروطه۱

مجتبی شایسته ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ 31


Background
share close

اپیزود بیست و یکم پادکست ایران و انقلاب،  احزاب و گروه های تاثیرگذار در اعتراضات منتهی به انقلاب مشروطه رو معرفی می کند. این انجمن های به سرعت بخشیدن انقلاب مشروطه کمک کردند. این گروه ها در نتیجه سیاست لیبرالی مظفرالدین شاه ایجاد شدند. احزاب تاثیرگذار در انقلاب مشروطه شامل ۵ حزب هستند.

مظفرالدین شاه بعد از اینکه به وعده های خودش بعد از سفر به اروپا عمل نکرد. در نتیجه اعتراض اول که به نتیجه نرسیده بود، اعتراض دوم شکل میگیره. داستان اعتراض دوم در اپیزود بعدی روایت می شود.

اپیزود بیست و یکم پادکست ایران و انقلاب عملکرد مظفرالدین شاه در مقابل اعتراض اول مردم رو روایت میکند. مظفرالدین شاه آخرین پادشاهی است که در خاک ایران فوت می کند، آن هم ۵ روز بعد از امضای فرمان مشروطیت در دی ماه ۱۲۸۵.

شما می تونید پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس بشنوید؛ عبارت پادکست ایران و انقلاب را در کست باکس جست و جو کرده و یا اینجا را کلیک کنید. صفحه ما در اپل پادکست اینجا هست. صفحه ما در گوگل پادکست را اینجا می توانید پیدا کنید. همچنین کانال تلگرام ما را هم در اینجا می تونید دنبال کنید. صفحه رسمی توییتر ما را هم در اینجا می توانید پیگیری کنید.

 

Rate it
اپیزود قبلی
حکومت مظفرالدین شاه
تاریخ، سیاست، اجتماع
play_arrow
share playlist_add
close
  • 37

پادکست

اپیزود ۲۰ – حکومت مظفرالدین شاه

مجتبی شایسته ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

اپیزود بیستم پادکست ایران و انقلاب، موضوع از اعتراض تا انقلاب و مختصری از زندگی و حکومت مظفرالدین شاه را روایت می کند. در واقع برای اینکه بهتر بتونیم تصویر […]

ادامه trending_flat

نظرات این اپیزود (0)

نظرتون را درباره این پست این‌جا بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.